Theme Layout

Boxed or Wide or Framed

Theme Translation

Display Featured Slider

Featured Slider Styles

Display Trending Posts

Display Instagram Footer

Dark or Light Style

Blogger tarafından desteklenmektedir.

Blogger'ın Kapatılmasında Suçlu Kim?


1 Mart 2011 tarihinde Blogger'a iletişim durduruldu. Engellemelere zaten alışık olduğumuz ülkemizde bu durum çok da garip değil. En azından artık garip olarak karşılamıyoruz. Ancak bu engelleme durumu kimin suçu onu irdelemk lazım. Google'ı seven ve hizmetlerini yıllardır kullanan biri olarak söyleyebilirim ki bence bu engelleme tamamıyla Goolge'ın suçu. İşte Digiturk'un yaptığı basın açıklaması ve yine 5n1k'ya katılan Digiturk yetkilisinin yaptığı konuşma. Bu açıklamalardan sonra kim haklı kim haksız siz karar verin. Yasaklanan sitelere girebilmenin yollları var. Bunu da hemen belirteyim.İşte Digiturk'un Basın Açıklaması:
Tüm kamuoyunun bildiği üzere, DIGITURK Türkiye Futbol Federasyonu'nun  yaptığı ihale neticesinde 321 milyon dolar ödeyerek süper toto süper ligi maç yayın haklarını almıştır. Yayın hakları DIGITURK'e ve LİG TV'ye ait olan maçlar bazı internet siteleri  tarafından  kanunlar hiçe sayılarak yayınlanmaktadır.
Kanunların kurumumuza yüklediği bütün yükümlülükler eksiksiz yerine getirilip içerik ve yer sağlayıcılar defalarca uyarılmasına rağmen internetten illegal yayın yapılmasına son verilmemiştir.
Son çare olarak yüce türk mahkemelerine başvurulup illegal yayınları yapan sitelerin verdiği zararın durdurulması talep edilmiştir. Mahkeme yasal olarak herşeyin yapıldığını ve ihlalin hala durdurulmadığını tespit ederek bu sitelere erişimin engellenmesi kararı vermiştir. Bu kararın uygulanması ile  birlikte blogspotta bazı bloglara da erişimde problemler ortaya çıkmış olup, bu  problemlerin tek sorumlusu uyarıldığı halde illegal içerikleri yapan sitelerin yayınını ısrarla durdurmayan google ve blogspottur. Halkımızdan almış olduğumuz destekle Türk futboluna yaptığımız yatırımlarla birlikte, illegal maç yayınlayan kişi ya da kişilerle mücadelemiz devam edecektir.
Kamuoyuna saygılarımızla sunulur.

5N1K Programı:(Youtube Link)

Yasaklanan Sitelere Erişim Mümkün Mü?

Bu sorunun cevabı evet. Yasaklanan sitelere erişim mümkün. Bunun için yapmanız gereken tek şey blogspot.com adresinizin sonuna .nyud.net eklemek.
Örnek: http://google-tr.blogspot.com.nyud.net/

* Bu yazıdaki haberler www.gelecekonline.com adlı internet sitesinden alınarak yayınlanmıştır.
QuickEdit

You Might Also Like

1 yorum:

  1. Bence haklı değil konuyu çarpıtıyor, yok googledan adminlik istemişte, yok illegal içerikli siteleri kaldıracaklarmışta bıdı bıdı bıdı...
    İllegal içerik yapılıyor evet ama, bütün blogspot uzantılı siteleri engellemenin lüzumu yok.

    YanıtlaSil