Yazılarınızı Nasıl Hayata Geçiriyorsunuz ? (Mim)

Son zamanların popüler mim konusu olan "Yazılarını Nasıl Hayata Geçiriyorsunuz ?" muhabbeti döndü dolaştı sonunda geldi beni buldu. Öncelikle bu "mimi" bana gönderen Eser'e teşekkür ederek yazıma başlıyor muyum ? Hayır başlamıyorum. Niye başlamıyorum onu da hemen söyleyim bu benim de ilk mimim :) Bu konu hakikaten ilklerin konusu oldu. Bizim grup ne kadar meraklıymış sağdan soldan mim gelse de yazı yazsak diye :) Kıskanmaya başlamıştım bende kimse bana mim göndermiyor diye :)Yazı yazmadan önce ilham perisinin gelmesini bekliyorum. İlhamlarım geldikten sonra konu başlığını belirleyip yazımı yazmaya başlıyorum. Bazen konu başladığından daha değişik yönlere gidiyor. Tam olarak bilmediğim şeyler oluyor. Bu tip durumlarda hemen Google'a başvurup araştırma yapıyorum. Hal böyle olunca bir yazıyı yazmak başından sonuna kadar 1 saati buluyor. Genel olarak bu şekilde yazılar yazıyorum.

Bir ikinci ve en kolay yöntem de mail yöntemim. Bana gelen ilginç , hoşuma giden mailleri bütün listemdeki insanlara göndermekle uğraşmıyorum. Direk siteye yönlendiriyorum (Forward). Böylece daha çok insanla paylaşmış oluyorum. En azından öyle umuyorum.Her zaman maillerde bu kadar kolaya kaçmıyorum tabi ki. Bğendiğim mailin konusunu inceleyip derinleştirerek yazı yazmaya çalışıyorum ki bu yöntem hemen hemen ilk yöntemin aynısı.

İnternette dolaşırken karşıma çıkan çok enteresan konular oluyor. Adeta "Beni yazmalısın" diye bağırıyorlar. İşte o konuları da pas geçmemeye çalışıyorum. Daha önce belirttiğim gibi ilk "Mim"im ve çok heyecanlıyım. Yüzde 50 joker hakkımı kullanmak istiyorum. :)

Geri kalan kısım arkadaşlarım gibi standart. Konuya uygun bir resim bulup eklemeye çalışıyorum. Yazıyı baştan sona okuyup gözden kaçırdığım imla hatalarını düzeltmeye çalışıyorum.

Bu mimi bana gönderen Eser'e , Eser'e bu mimi gönderen Sezer'e ve yapımda ve yayında emeği geçen bütün arkadaşlarım adına iyi ünler diliyorum...

Yorumlar

Lütfen bizimle fikrinizi paylaşmaktan çekinmeyin. Yorumlarınız bizim için önemli.

Arşiv

İletişim Formu

Gönder