Sanırım İşe Başlıyorum

Uzun süredir sağda solda iş başvuruları yapıyorum ama hemen hemen hepsinden biz size döneceğiz cevabını alıyorum. İnternetten işe başvurmak ne kadar da zormuş yahu. Mayıs ayına giriyoruz ve önümüzdeki yazı en azından çalışarak değerlendirmek istiyorum. Diasa sezonluk eleman arıyormuş. "Çeşme , Bodrum , Marmaris , Kuşadası'ndaki mağazalarımızda çalışmak için eleman arıyoruz."Bu iş tam benlik bir işe benziyor. En azından hem denize girerim hem de yaz boyunca çalışmış olurum. Eee bir yerlerden başlamak lazım.


Mayıs Ayı

Telefon geldi ve iş görüşmesine çağırıldım. Vay anasını demek ki bu işler böyle oluyor. Gidelim bir şansımızı deneyelim bari. Nasılsa bir şey kaybetmeyiz diyerek iş görüşmesine gittim. Önce Diasa hakkında birkaç vidyo seyrettik. Daha sonra bize bir sınav yaptılar. sınavın içerisinde zeka soruları , matematiksel işlemler, hıza dayalı işlemler , el becerisi gerektiren işlemler gibi garip garip şeyler vardı. Millet harıl harıl ve hızlı bir şekilde soruları çözerken birden tedirgin oldum. "Ulan herkes soruları çözüyor da ben mi çözemiyorum" dedim. Neyse dedik bizden bu kadar. Artık önümüzdeki maçlara bakıcaz derken bizi karşılıklı görüşme odasına aldılar. Bir takım klasik soruları sorduktan sonra "Tamam Serdar Bey bu iş için uygunsunuz , 1 saat sonra gelirseniz size bir iş teklifimiz olacak" dediler. Herşey bitti derken adamlar bana iş teklifi yapacak iyi mi :) Sınıfa geri döndüm bir de baktım sınıfın yarısı yok adamlar sınıfın yarısını elemiş. Neyse İnsan Kaynaklarından bir tane hatun geldi yine işle ilgili şeyleri anlatmaya başladı. Şunları şunları getirin bir de Akbank'tan bir tane hesap açtırın biz eleman ihtiyacı olunca sizi bekleyeceğiz dediler. Mayıs ayının ilk haftaları bu iş görüşmesidir , eğetimdir , gerekli evrakların toplanmasıdır , falanıdır , filanıdır şeklinde geçti. Mayıs ayının sonlarına geliyoruz . Adamlardan hala daha ses seda yok. Kardeşim ne zaman sezonunuz başlayacak. Ne başlamak bilmez sezonmuş bu . Hayır arkadaşlarımın yanına İzmit'e , İstanbula gideyim diyorum , bu elemanlar yüzünden gidemiyorum. Haziranı bekleyeceğiz herhalde. Haziranda okullar kapanınca sezon başlar herhalde. Millet Öss sınavından sonra yazlık mekanlara gitmeye başlar...

Haziran Ayı

Haziran ayının başlarındayız. Bu adamlardan hiç ses soluk yok. Haziran ayı başında ararlar da işe başlarım diye düşünüyorum ama adamlar demekki benim gibi düşünmüyor. Ben en iyisi tatilimi yapmaya başlayayım. Bu adamlara kalırsa en tatil matil yapamayacağım.

Haziran ayının 2. haftası. Oh kuzenim İzmir'e geldi, Yeni Foça'ya tatile gittik. Deniz sezonunu açmamız lazım. Gider gitmez de üzerimizi değiştirip denize girdik. Yağmur yağarken denize girmek de ayrı güzel oluyor. Herkese tavsiye ederim. Şu anda tatil modundayım Diasa ararsa bulur kardeşim :)

Haziran ayını da bitiriyoruz. Bu adamlar aramayacak kardeşim belli oldu ya. Ben artık başka işlere ağırlığımı vereyim. Geçen gün gittiğim diğer iş görüşmesi de fos çıktı. Kapı kapı dolaşıp millete kaza sigortası satamam dedim. Bana bunlarla gelmeyin kardeşim :)

Temmuz Ayının ilk Haftası

Arkadaşlarım İzmir'e dönmeye başladı. Artık adam gibi bir tatil planı yapıp da sağa sola kaçmanın vakti geldi. Bizim Kocaeli tayfasıyla da irtibat halindeyim. Belki toplaşıp birşeyler yapabiliriz. Malum ablamın düğünü de yaklaşıyor. Ben en iyisi arkadaşları arayıp plan yapayım.


Bugün 10 Temmuz Cuma. Plan tamam bir arkadaşı ayarladık, şimdi diğerkini de ayarlayalım.... Bu ne ya birisi tanımadığım numaradan beni arıyor. Ne Diasa mı ? Yarın hemen işe başlayabilir miyim ? Çeşme mi ? Tamam geliyorum.....

* Ne oluyor kardeşim Ne Mayısı ne Temmuzu biz Ekim ayındayız gibi bir tepki vermiş olabilirsiniz. Merak etmeyin daha kafayı sıyırmadım. Detaylı bilgiye buradan ulaabilirsiniz :)

Yorumlar

  1. Eser Sevinç20 Ekim 2009 14:08

    İlginç bir başlangıç olmuş. Sanırım 20 tane farklı işte çalıştım ve ilk defa böyle bir işe başlangıç duyuyorum :)

    YanıtlayınSil
Lütfen bizimle fikrinizi paylaşmaktan çekinmeyin. Yorumlarınız bizim için önemli.

Arşiv

İletişim Formu

Gönder