John Doe

Engineer

Developer

Freelancer

Coder

Çarşamba, Ekim 21, 2009

Acer Dunyada Ikinci Siraya Yukseldi

Basın Bülteni


 Preliminer PC pazarı sıralamasında Acer 2. Sıraya çıktı
Dünyadaki bilgisayar sevkıyatları üçüncü çeyrekte beklenenden daha iyi çıktı

 Analist firma Gartner, Inc[1] tarafından yayınlanan 2009 3. çeyrek dünya PC Sağlayıcıları Adet Sevkiyat ön verilerine göre Acer dünya PC pazarında 2nci sıraya yükseldi.

Arka arkaya üç çeyreklik düşüşten sonra tüketici segmentinin liderliğe devam etmesi sayesinde tüm dünyadaki PC sevkiyatları 2009 3. çeyreğinde, 2008 yılının aynı çeyreğine göre  %0,5’lik bir artış gösterdi.

Bu tabloda Acer %23,6’lık dikkate değer bir büyüme kaydetti.( 08Q3’e göre)

Ayrıca geçen hafta konsolide cironun çeyrekte %40 ve yılda %5 büyüme göstererek 2009 ‘un 3. çeyreğinde 5.19 milyar dolara ulaşacağını açıkladı.Acer Inc. CEO ve başkanı Gianfranco Lanci “Bir şirket ancak yaklaşımı esnek olduğu ve değişken durumlara adapte olabildiği sürece büyür ve gelişir,”  diyor “ Bu muhteşem sonucun oldukça rekabetçi global ekonomide bizim çoklu marka stratejimizin çabuk iyileşebilir olma özelliğinin bir yansıması olduğuna inanıyoruz. Biz bunu iyi yönettik ve belirli kullanıcıların ihtiyaçlarına özel müthiş ürünler piyasaya sunduk. Müşteri tatminimizi artırmak ve ürün gamımızı zenginleştirmek için yatırımlarımıza devam edeceğiz”

Bu tutku yıllar içinde gelişti ve kullanıcı ihtiyaçlarına adapte olmamızı sağladı.

 ***

Daha fazla bilgi için

Itır Özdiker

0 212 261 62 02
 itir_ozdiker@acer-euro.com
 Lütfen web sayfamızı ziyaret edin: www.acer.com

444 ACER / 444 22 37

 Acer ve Acer logosu Acer Incorporated şirketinin tescilli ticari markasıdır. Belirtilen ya da belirtilmeyen diğer ticari markalar, tescilli ticari markalar ve/veya hizmet işaretleri kendi sahiplerinin mülkiyetindedir.

acer.com.tr
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
[1] Kaynak: Gartner Basın Bülteni: “Gartner Says Worldwide PC Shipments Returned to Growth in Third Quarter of 2009”, Ekim 14, 2009

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna Veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat.

0 Comments:

Yorum Gönder

Contact Me

Adress/Street

12 Street West Victoria 1234 Australia

Phone number

+(12) 3456 789

Website

www.johnsmith.com