PES 2009 ve Kehanetleri

Pro Evulation Soccer'ın neredeyse yeni oyunu çıkacak ama ben hala boş zamanlarımda PES 2009 oynuyorum. Oyuna ekledikleri "Become a Legend" modu oyuna yeni bir hava kazandırmış. Oyunla ilgili bir yazı yazmayı yaklaşık 6 - 7 aydır planlıyorum ama bir türlü oturup da yazma fırsatım olmadı. Bu yazımda da oyundan çok kehanetleri ile ilgili bir yazı yazmayı planlıyorum. Ve başlıyoruz ....Öncelikle Legend Mode ile ilgili kısa bir bilgi vereyim. Oyunun bu modunda bütün bir takımı değil sadece bir oyuncuyu yönetiyorsunuz. Oynamak istediğiniz oyuncuyu kendiniz yapıyorsunuz. Boyu , kilosu , sağ veya sol ayağını kullanması , dış görünüşü vb. özellikleri ayarladıktan sonra oyuna başlıyorsunuz. 17 yaşında ilk maçınıza çıktıktan sonra ilk profosyonel sözleşmenizi imzalayıp bir takımın yolunu tutuyorsunuz. Antremanlarda kendinizi gösterip devamlı oynayan bir oyuncu olmaya çalışıyorsunuz. Oyunun amacı kısaca böyle.
 
İşte o Kehanetler :)
Uzun bir süredir bu oyunu oynuyorum ama "Legend" moduna Fenerbahçe , Galatasaray, Beşiktaş gibi takımları eklemeyi daha yeni keşfettim. Oyuna başlerken bir seçeneği gözümden kaçırdığım için yeni bir profil oluşturdum ve "Fenerbahçe'ye transfer olma" amacımı gerçekleştirmeye çalışıyorum. Beşiktaş ve Galatasaray'dan gelen transfer tekliflerini bir Fenerbahçeli olarak reddettim tabiki :) Bu teklifleri reddetmesine reddettim ama Fenerbahçe'den hala bir teklif alamadık ya hayırlısı.


Şu anda oyunda 3. sezonum ve Fenerbahçe 2. sezonun başında Juan Vargas'ı transfer etti. Juan Vargas transferi gerçekte de gündemde olan bir konu ve hayret edilecek bir şekilde PES Vargas'a gerçek hayatta daha önce talip oldu ve aldı. Adam bir sezon boyunca takır takır oynadı ve benim oynadığım klüp olan Ajax'dan sonra Fenerbahçe 2. oldu. Keşke Fenerbahçe de oyunda yaptığı hamleyi yapsa da Juan Vargas'ı transfer etse. Bu olay gerçekleşir mi gerçekleşmez mi bilinmez ama PES 2009'un kehanetleri bununla sınırlı değil.


Oyunda 3. sezonumu oynadığımı daha önce yazmıştım. Her transfer sezonunda Fenerbahçe'den transfer teklifi gelecek diye umutlanıyorum ama sonuç şimdilik olumsuz. Bir maçta Galatasaray'a 5 gol atıp 2 asist yapmam ve maçı deplasmanda 0-8 gibilik bir sonuçla kazanmamız bile Fenerbahçe'nin dikkatini çekmedi. Dikkatini çekmesine çekemedik ama konu Galatasaray olunca başka bir oyuncu Fenerbahçe'nin dikkatini çekti. Yine gerçek hayatta da gündemde olan Arda Turan üçüncü sezonun başında Fenerbahçe'ye transfer oldu. "Bana Fenerbahçe formasını giydirecek para dünyada yok." diye demeç verdiği iddia edilen -- ki biraz akılı bir insansa böyle bir demeç vermemiştir -- Arda Turan oyunda şu anda paşa paşa Fenerbahçe forması giyiyor. :) Aslında Aziz Yıldırım 15 milyon Euro gibi uçuk ve iyi bir teklifle Galatasaray'ın kapısını çaldı ama Arda Turan'ın Galatasaray'da kalması ve daha sonra Avrupa'ya gitmesi daha doğru olur bence. Her ne kadar küçükken Fenerbahçeli olduğu iddia edilse de Arda , Galatasaraylı Arda olarak kalsın. Nasılsa Fenerbahçe Arda kadar yetenekli , hatta daha yetenekli futbolcuları kadrosuna katar. Tuncay Şanlı dönse yeter zaten...

Yorumlar

Lütfen bizimle fikrinizi paylaşmaktan çekinmeyin. Yorumlarınız bizim için önemli.

Arşiv

İletişim Formu

Gönder