İngiltere GP Wettel'in

Formula 1'de İngiltere Grand Prix'sinde zafer Redbull Renault'un Alman pilotu Sebastian Vettel'in oldu.Sebastian Vettel böylelikle kariyerinin üçüncü yarışını kazandı. Hep formula 1 yazılarım Sebastian Vettel'in galibiyetlerinden sonra geliyor ama bu tamamen bir rastlantı. Bu sene için kısa bir F1 değerlendirmesi yapmayı uzun zamandır istiyordum. Neyse konuyu dağıtmadan değerlendirmelerime geçeyim.


Bu yılın süpriz takımları hiç kuşkusuz Brawn GP ve Red Bull Renault. Her iki takımın da geçtiğimiz dönemlerde pek elle tutulacak bir başarısı yok. Brawn GP bu sene kurulan bir takım denilebilir belki ama bilindiği üzere Honda takımının yerine bu sene yarışmalara katılıyor. Honda Racing çok komik bir miktara takım şefi Ross Brawn'a satıldı. Ross Brawn'da takımın adını Brawn GP koydu. Formula 1'e getirilen yeni bir kaç kuralla birlikte bu iki takım iyice öne çıktı. Jensen Button hiç kuşku yok ki bu sene şampiyon olacak. Sebestian Vettel'de her geçen gün gelişme kaydediyor. Alman pilot vatandaşı Michael Schumacher gibi efsane olma yolunda.


Fota'dan Ayrılık sesleri 


Bmw , Brawn GP , Ferrari , McLaren , Red Bull , Toyota , Renault ve Torro Rosso'dan oluşan FOTA Formula 1'e getirilmeye çalışan bütçe sınırlandırmasına tepki göstererek ayrılmak istiyorlar. Bana göre de yerden göğe kadar haklılar. FIA ayrılamazlar , yasal olarak imkansız , tazminat ödemeleri gerekir dese de bu birlik ayrılmak istiyorsa ayrılır. FIA kendini kandırmasın. Ferrari gibi Formula 1'in kuruluşundan beri yer alan takım isyan ediyorsa kulak vermek gerekir. Zaten on tane takım yarışıyor. Geriye iki tane takım kalıyor bunlar: Force India ve Williams. FIA eğer kafasının dikine giderse bu iki takımla yarışır seneye :))

Yorumlar

Lütfen bizimle fikrinizi paylaşmaktan çekinmeyin. Yorumlarınız bizim için önemli.

Arşiv

İletişim Formu

Gönder