Geçiyorken Uğramışlar

Bugün interneti karıştırırken canım sıkıldı ve Fenerbahçe'nin resmi sitesine gireyim dedim. Haberleri okurken çok ilginç bir habere rastladım. O haberi de sizlerle paylaşmak istedim. Çok güzel ve çok enteresan bir haber olduğu için direk kopyala - yapıştır yapıyorum....


Geçiyorduk, uğradık
Uruguay'dan 2007 yılında yola çıkan ve 1977 model bir arabayla dünya seyahati gerçekleştiren Uruguaylı  Sabah ailesi, Samandıra Kamp Merkezi'nde, oyuncumuz vatandaşları Diego Alfredo Lugano'yu ziyaret etti. Baba Hermano  ile oğulları İsmael ve Marcio'dan oluşan 3 kişilik Sabah ailesi, atalarının Türk kökenli olduğunu ve İzmir'den Arjantin'e oradan da Uruguay'a göç ettiklerini söyledi. 2 yıl önce başladıkları Dünya seyahatlerinin amacının Uruguay ve Uruguaylıları tanıtmak olduğunu söyleyen Sabah Ailesi'nin üyeleri, ülke ülke gezerek, yurt dışında çalışan Uruguaylıları ülkelerine çağırdıklarını, onlardan emek ve yeteneklerini ülkeleri için harcamalarını istediklerini dile getirdi. Şimdiye kadar 33 ülke gezdiklerini ve 60 bin kilometre yol katettiklerini belirten baba Hermano bundan sonra  60 bin kilometre daha gideceklerini, aynı şekilde Uruguay'a geri döneceklerini ve 1977 model Citroen  marka otomobilleriyle toplam 240 bin kilometre yol kat etmiş olacaklarını ifade etti. Otomobil mekaniğinden de anladığını belirten baba Hermano "Türkiye'den geçerken, Ulusal Futbol Takımımızın kaptanı Lugano'yu da görmek istedik. Kabul ederse, kendisini bu arabayla Uruguay'a götürmek istiyoruz" dedi. Ziyaret karşısında çok sevinen ve vatandaşlarını karşısında görünce duygulanan Lugano ise, "Türkiye'de ilk defa Uruguay plakalı bir otomobil görüyorum. Bu bile beni heyecanlandırmaya yetti. Biz Uruguaylılar da Türkler gibi bir birlerine bağlı, sıcak kanlı insanlarız. Uruguaylı vatandaşlarımı burada görmekten dolayı çok mutluyum. Ancak tekliflerini geri çevirmek zorundayım. Çünkü zaten ben burada, Türkiye'nin en büyük kulübü olan Fenerbahçe'de futbol oynayarak, ülkemin tanıtımını en iyi şekilde yapıyorum ve Uruguay'a katkı sağlıyorum" diye konuştu.

Takımımızın antrenmanı izleyen Sabah Ailesi, Lugano'yla uzun uzun sohbet ettikten sonra tesislerimizden ayrıldı. Baba Hermano Türkiye'den sonra Ortadoğu'ya geçeceklerini, turlarının Avustralya'ya kadar süreceğini sözlerine ekledi.


Yayın Tarihi : 07 Mayıs 2009 Perşembe
  
Geçiyorken Uğramışlar :)
1977 model bir araçla Dünya'yı dolaşmak çok uçuk bir fikir. Ailenin aslında Türk kökenli olduğunu ve üstüne üstlük İzmir'den göçtüğünü duyunca bu olay iyice dikkatimi çekti. Aslında yaptıkları iş gerçekten güzel. Kendilerince güzel bir amaca hizmet ediyorlar. Lugano Uruguaylıların da bizim kadar duygusal olduğunu söylemiş. İnşallah Lugano Fenerbahçe'de kalacak kadar duygusaldır. Uche ve Luciano'nun ayrılışına ne kadar üzüldüysem Lugano'nun ayrılışına da o kadar üzülürüm. Hatta geçen gün Luciano'nun futbolu bıraktığı haberini okuyunca içimden "futbolu bırakmasın bize geri dönsün" diye geçirdim ama pek mümkünatı olan bir durum değil. Son olarak bu Sabah ailesinde baya bir Türk tipi var. Lugano'yu İzmir'den gelip de kandırmış olmasınlar :)))
Sabah Ailesi ve Lugano 

Yorumlar

Lütfen bizimle fikrinizi paylaşmaktan çekinmeyin. Yorumlarınız bizim için önemli.

Arşiv

İletişim Formu

Gönder