2008 Yılının En İyi Albümleri

Radyolar geçen senenin en iyi şarkılarından oluşan albümleri yayınlama başlayınca ben de geçen sene en başarılı bulduğum iki albümü 2008'in en iyi albümü seçtim. 2008'in en iyi albümü ödülü iki kategoriden oluşuyor :D . Bu albümlerden biri yurt içi diğeri yurt dışı kategorisinin birincisi. Zaman kaybetmeden kazananları açıklayalım :D.

2008'in En İyi Yerli Albümü :
SERDAR ORTAÇ - NEFES
 1. Şeytan
 2. Heyecan
 3. Düşman
 4. Bataklık
 5. Ayrı Gitme
 6. Ayrılmam
 7. Nefes
 8. Bu da Geçer
 9. Hadi Çal
 10. Darmadağın
 11. Çık Git
 12. Gram
 13. Full İhtişam
 14. Sana Değmez
 15. Başıma Bela
 16. Yokluğunda
                   Serdar Ortaç bu albümüyle 2008'i salladı , 2009'da da sallamaya devam edecek gibi görünüyor. Özellikle "Şeytan ,  Heyecan , Düşman , Bataklık , Ayrı Gitme ve Gram" benim favori parçalarım. Nefes başından sonuna kadar sıkılmadan dinlediğim nadir albümlerden. Düşman parçasında Hadise ile , Ayrı Gitme isimli parçasında Sultana ile yaptığı düet süper. Serdar Ortaç yeni bir albüm çıkarttığında insanlar "Nasıl olmuştur acaba ?" diye sormuyorlar , "Çıksa da dinlesek" gözüyle bakıyorlar. Bu imajından dolayı Serdar Ortaç'ı kutlamak gerek.

2008'in En İyi Yabancı Albümü:
MADONNA - HARD CANDY
 1. Candy Shop
 2. 4 Minutes
 3. Give It 2 Me
 4. Heartbeat
 5. Miles Away
 6. She's Not Me
 7. Incredible
 8. Beat Goes On
 9. Dance 2 Night
 10. Spanish Lesson
 11. Devil Wouldn't Recognize You
 12. Voices
                      Madonna yeni albümünün hazırlıklarını yaparken şu anda tam hatırlayamıyorum ama müzik kanallarının birinde Timbeland ile çalıştığının haberi alt yazı olarak geçmişti. İşte o andan itibaren yeni albümünü beklemeye başladım. Timbeland , Nelly Furtado ve Justin Timberlake ile çalışmış ve bu iki sanatçının albümünü yapmıştı. Hatırlayacağınız gibi iki albüm de müzik piyasalarında üst sıralarda yer aldı. Bu iki albümün ardından kendi albümünü yayınladı ve yine birinci oldu. "Bu adam bu işi biliyor yahu" dememe kalmadan Madonna ile çalışıp yeni bir albüm yayınladı. Bu albümün büyük ses getireceği belliydi. 2008 yılının en iyi yabancı albümü olmayı sonuna kadar hak ediyor.Bu albümle ilgili söyleyeceğim birsürü şey var ama Wikipedi her şeyi anlatmış zaten :D.

Yorumlar

Lütfen bizimle fikrinizi paylaşmaktan çekinmeyin. Yorumlarınız bizim için önemli.

Arşiv

İletişim Formu

Gönder