John Doe

Engineer

Developer

Freelancer

Coder

Pazartesi, Eylül 29, 2008

Atatürk
Geçen gün bana böyle bir mail geldi. Bense sizle paylaşayım dedim. Maili değiştirmeden yayınlıyorum...
-----------------
Ekte gördüğünüz fotoğraflar benim tarafımdan 2003 yılının Temmuz ayında  Erzincan'da çekildi.   Şehrin 10km kadar Kuzeyinde kireçtaşlarını oyulmuş tam ATATÜRK'e yakışan dev bir eser ve tabiki Erzincan'da  bulunan ordumuz tarafından yapılmış.. 
Sizinde bildiğiniz gibi bu portre o kadar büyükki, uçakla üzerinde 10,000m den uçulduğunda bile gözüküyor. Zaten bende  resimleri 10km uzaktan  telefoto ile çektim. Bu resimlerin yayımlanması  için Milliyet, Hürriyet ve Cumhuriyet Gazetelerine yolladım  ama hiç birinden cevap alamadım!!. 

Ben 57 yaşımdayım ve 54 yaşıma kadar böyle büyük muhteşem bir ATATÜRK portresinin Erzincan'da dağlara oyularak işlendiğinden  haberim yoktu… Bu resimleri şimdiye kadar benim yaşımda olan en az 100 arkadaşıma yolladım ama hiç kimsenin bundan haberi yok!!!. Size ricam bu  portrenin hakkını vermeniz bir  belgesel yaptırak bunu halkımız paylaşmak.  Buna bu günlerde çok ihtiyacımız var. 
Bu muhteşem eserin  inşaatında çalışmış (1976)  Jeoloji Mühendisi Asteğmen bir arkadaşım iş için beni oraya götürdüğünde çok etkilendim. Ama bu harika eserden  Erzincan'lılar hariç maalesef hiç kimsenin haberi yok!!! Eğer bu konuda bir katkım olursa, ne mutlu bana.
-------------------

Kimden RSerdar87 & Blogger

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna Veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat.

1 Comments:

  1. KİŞİLİĞİMİZDEN BAZEN UTANIYORUM BİZ NEREYE GİDİYORUZ

    YanıtlaSil

Contact Me

Adress/Street

12 Street West Victoria 1234 Australia

Phone number

+(12) 3456 789

Website

www.johnsmith.com