Garanti Bankası vs. İş Bankası

Bu günlerde ilgimi çeken iki reklamdan bahsetmek istiyorum. Garanti Bankası'nın "wap.garanti.com.tr" isimli wap sitesi için yaptığı reklam ve İş Bankası'nın hazırladığı "İşcep" java programı için yaptığı reklam. Hangi banka daha önce atağa geçti ve hangisi buna karşılık vermek için birşey geliştirdi bilmiyorum. Garanti Bankası'nın piyasaya daha önce sürdüğü reklamları ses getirmeye başlamıştır diye düşünüyorum. Aynı şekilde İş Bankası'nın reklamı önce gazetelere reklam olarak verildi ve geçtiğimiz günlerde de reklam filmi dönmeye başladı. Kullandığım banka İş Bankası olduğu için İş Bankası'nın reklamı normal olarak daha çok ilgimi çekti. Gazetede reklamı görür görmez telefonla internet şifremi değiştirdim ve bu "İşcep" programını yüklemek için elimden geleni yaptım. Malesef şu anda programı size tanıtamayacağım çünkü hala daha bana göndermeleri gereken sms gelmedi. Sabırla bekliyorum. Garanti Bankası'nın wap şubesi de gayet kullanışlı gözüküyor. İş Bankası'na wap yoluyla bağlanmak istediğimde bana güvenli olmayan bağlantı nedeniyle giriş yapılamadı uyarısı veriyor hep. Yine İş Bankası'nı aramam gerekecek gibi görünüyor. Eğer programı yüklemeyi başarabilirsem, programla ilgili bilgileri burada sizlerle paylaşabilirim.

Garanti : wap.garanti.com.tr
İşCep : www.isbank.com.tr/interaktif/i-interaktif-iscep.html

Yorumlar

 1. muzaffer atik15 Ocak 2008 15:26

  Merhaba Serdar,Iscep uygulamasını indirmek istediğinde sana gelmesi gereken Wap push içerikli SMS'in gelmediğini yazmışsın. Bu genelde hattın operatör tarafında BULK SMS'e kapalı olmasından kaynaklanan bir durumdur. Hattını Bulk SMS'e açtırdığın takdirde uygulamanın linki cebine gelecektir. IsCep'i kullanmanı öneriyorum, WAP ile mukayese etmeyecek bir görselliğe sahip ve çok kullanışlı bir uygulama.

  YanıtlaSil
 2. muzaffer atik15 Ocak 2008 15:26

  Merhaba Serdar,

  Iscep uygulamasını indirmek istediğinde sana gelmesi gereken Wap push içerikli SMS'in gelmediğini yazmışsın. Bu genelde hattın operatör tarafında BULK SMS'e kapalı olmasından kaynaklanan bir durumdur. Hattını Bulk SMS'e açtırdığın takdirde uygulamanın linki cebine gelecektir.

  IsCep'i kullanmanı öneriyorum, WAP ile mukayese etmeyecek bir görselliğe sahip ve çok kullanışlı bir uygulama.

  YanıtlaSil
 3. Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Daha iki gün önce tekrar cep telefonuma İşcep uygulamasını indirmek istedim ve biraz araştırma yaptım. Aslında mesajlar bana geliyormuş bunu keşfettim :) . Benim hatam Wap push mesajlarını telefon ayarlarımdan açmadığım için mesajların bana ulaşmaması. Daha sonra wap pushu açtım ve gelen mesajdaki yükleme linkine tıkladım. Malesef telefonum (Se W300i) İşcep programını desteklemiyor. Zaten telefonumu değiştirmeyi düşünüyordum. Sanırım değiştirmem için yeni bir bahanem daha var :)

  YanıtlaSil
 4. Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. Daha iki gün önce tekrar cep telefonuma İşcep uygulamasını indirmek istedim ve biraz araştırma yaptım. Aslında mesajlar bana geliyormuş bunu keşfettim :) . Benim hatam Wap push mesajlarını telefon ayarlarımdan açmadığım için mesajların bana ulaşmaması. Daha sonra wap pushu açtım ve gelen mesajdaki yükleme linkine tıkladım. Malesef telefonum (Se W300i) İşcep programını desteklemiyor. Zaten telefonumu değiştirmeyi düşünüyordum. Sanırım değiştirmem için yeni bir bahanem daha var :)

  YanıtlaSil
 5. Selam Serdar,İŞCEp reklamları tekrar dönmeye başladı. Uygulama muhteşem olmuş. Telefonunu değiştirdi isen hemen yüklemeni öneriyorum. 3 kuruşa isbank.com.tr'deki işlemlerin neredeyse hepsini cepten yapaibliyorsun. Wap gibi kastırmıyor ve paran cebinde kalıyor...

  YanıtlaSil
 6. Selam Serdar,

  İŞCEp reklamları tekrar dönmeye başladı. Uygulama muhteşem olmuş. Telefonunu değiştirdi isen hemen yüklemeni öneriyorum. 3 kuruşa isbank.com.tr'deki işlemlerin neredeyse hepsini cepten yapaibliyorsun. Wap gibi kastırmıyor ve paran cebinde kalıyor...

  YanıtlaSil

Yorum Gönder

Popüler Yayınlar