Flashget ve Limewire'da torrent istemcisine dönüştü

Günümüzde torrent programları giderek yaygınlaşıyor. Hatta artık popüler olan programlar bile artık torrent indirme desteği sunmaya başladı. Bunlara en güzel iki örnek Flashget ve Limewire...

Flashget ver. 1.9


Flashget bilindiği gibi bir indirme yöneticisi. Dünya2da en çok kullanılan indirme yöneticilerinden biri olan Flashget bu yeni sürümünde yeni özellikler eklemiş. Aslında 1.80 beta 1 sürümünden beri kullanılmakta olan torrent yöneticisini biraz daha geliştirmiş görünüyor. Flashget'in 1.80 beta 1 sürümü 2006 yılının kasım ayında yayınlanmıştı. Flashget ayrıca diğer popüler indirme programlarından emule'yi de bünyesinde bulunduruyor. Emule bilindiği gibi ed2k ağlarına bağlanıp paylaşım yapmamızı sağlıyordu. Bu özelliği de 1.8.4 sürümüyle Flashget'e eklendi. Söz konusu sürüm 16 mayıs 2007'de <<>> yayımlandı.
----
FlashGet is specifically designed to address two of the biggest problems when downloading files: Speed and management of downloaded files. If you've ever waited forever for your files to download from a slow connection, or been cut off mid-way through a download - or just can't keep track of your ever-growing downloads - FlashGet is for you. FlashGet supports HTTP, HTTPS, FTP, BT, MMS, MMST, RTSP, ed2k protocol. Version 1.9.2 optimized the multi-thread dispatching, capability of disc read/ write when downloading; fixed the bug in certain situation that it has no traffic in Drop Zone.

Flashget site ~ Flashget ödüller

Limewire 1.4.10


Limewire şu anda hiç şüphe yok ki en çok kullanılan mp3 indirme programı. Bu programı mp3 indirmek için kullanan milyonlarca kişi artık torrent dosyalarını indirmek için de kullanabilecek. Limewire 26 temmuz 2007 tarihinde piyasaya sürdüğü 4.14 sürümüyle birlikte torrent desteği kazandı. Limewire Java destekli bir program olduğu için Java'yı sisteminize yüklemeniz gerekiyor / isteniyor. Hatırlayacaksınız popüler torrent indirme programı olan Azureus'da java desteğiyle çalışıyor. Torrent indirmek için limewire'ı denemedim ama Flashget de Limewire da kullanıcılarını arttırmak için doğru bir strateji izlediklerini söyleyebilirim. Özellikle Limewire için güzel bir atılım.

Limewire

Yorumlar

Popüler Yayınlar