John Doe

Engineer

Developer

Freelancer

Coder

Salı, Mayıs 17, 2005

Hakkımda
Serdar Yavuz'un Facebook profili

Her zaman yazmaktan kaçındığım , hep ertelediğim ve "Zamanı Geldi Mi ? " sorusuna "Evet" yanıtını verdiğim "Hakkımda" bölümünü okumaya başlamak üzeresiniz. Bu bölüm çok uzun olabilir. Baştan uyarıyorum. Arkanıza yaslanın ve kendinize bir içecek alın. Benden olsun :) Her ne kadar bu bölüme "How I Met Your Mother ? "daki gibi bir izlenim vermek istemesemde sanırım uzun olacak. Neyse başlayalım artık.

Annemlerin dediğine göre -- ki nüfus cüzdanımda da öyle yazıyor-- 17 Mayıs 1987 Pazar günü İzmir'in Bornova ilçesinde doğmuşum. Annem ve babamın emekli oldukları -- ben doğduğumda çalışıyolardı tabi :) -- Ege Üniversitesi'nde dünyaya geldiğimi söylüyorlar. Ben onların yalancısıyım. Doğduğum günün akşamında ay dolunay şeklindeymiş. Araştırdım annemin , babamın ve ablamın doğduğu günde dolunay varmış. Kurt adam olabileceğimizden şüphelenmiyor değilim hani. Hicri takvime göre doğum tarihim 19 Ramazan 1407 olduğu için adımı Ramazan koymak istemişler. En büyük teyzem de adımın "Kan"'lı "Can"lı birşey olmasını istemiş. Babam da kimseyi dinlemeyip adımı Serdar koymuş. Bu arada adımı çok seviyorum bir yanlış anlaşılma olmasın. Bu hikayeyi anlatmaktaki sebebim neden R.Serdar veya rserdar isimlerini kullanıyorsunu açıklamak için. Bu kısımda çok zaman kaybetik hızlanalım biraz.

Bebekliğim sırasında birkaç taşınma organizasyonu yaşasak da ben ilk evim olarak Egekent'deki evi hatırlıyorum. Onun için arada taşındığımız kısımları es geçiyorum. İlkokul hayatıma başlamadan önce anaokulu ve kreş tecrübelerim oldu. Ege Üniversitesi çalışanlarının çocuklarının gittiği bir kreş vardı. Kampüsün içerisindeydi. Yanlış hatırlamıyorsam annemlerin çalıştıkları binaya da uzak değildi. 1 sene boyunca bu kreşe gittim. Ardından Bornova'nın içerisinde bulunan Çamlık Anaokuluna da 1 sene devam ettim. O günlere ait fazla bir hatıram yok. Sadece kreşe ilk başladığım gün annem beni bırakırken annemim bacağına sarılıp avaz avaz ağladığımı hatırlıyorum. Anaokulumun küçük bir bahçesi vardı. O bahçe benim için gayet eğlenceliydi. Öğlen uykularını çok severdim. Kreşte ve Anaokulda birçok aktivitede bulundum. Gerçekten de eğlenceliydi. Daha sonra İlkokula başlama yaşımız geldi. 7 yaşımda Cahide Ahmet Dalyanoğlu İlköğretim okulunda başladım. 8 sene boyunca aynı okulda okudum ve mezun oldum. Bu 8 sene içerisinde çok güzel arkadaşlıklarım vardı. Çoğu insanla arkadaş değil kardeş gibiydim. En kısa zamanda ilkokul fotoğraflarımı internete koymayı düşünüyorum. Ardından Lisye gitmem gerektiğinde ailemde tam bir hayal kırıklığı vardı. Üst jenerasyonumun hepsi Anadolu Lisesi - Fen Lisesi - Süper Lise üçgeninden birinde okurken , ben 3 puanla süper liselerden birini kaçırmıştım. Normal lisede okuyacak olan ilk ve tek vatandaş olma şerefini yaşıyorum :) Karşıyaka Lisesi'ne zar zor kayıt oldum. Babamında okuduğu lise olma açısından gayet önemli bir durumdu benim için. Lise 1. sınıfta A'dan Z'ye kadar sınıf oluşu ve öğlencilerin tamamının Lise 1 öğrencisi oluşu sebebiyle biraz afalladım. Çok büyük bir ortamdı. Karşıyaka'nın en fakir kesiminden en zengin kesimine kadar birçok arkadaşım oldu. Hepsi çok farklı insanlardı. Böyle bir ortama girmenin artı ve eksi yönleri vardır. Hiç alışık olmadığın bir ortamda çok farklı insanlarla hayatın gerçekleriyle tanışırsın. Bu en azından bende böyle oldu. Lise hayatım ikiye bölünmüş bir durumdaydı. Lisede çoğu insan beni olduğum gibi tanıyamadı. Zaten o ortamda söz geçirmek gibi bir şansım yoktu. Çok enteresan bir ortamdı. Gittiğim okul kursu ve lise sonda gittiğim dersane için aynı şeyleri söylemeyeceğim. Hayatımın o bölümleri gerçekten güzeldi. İlk sene dershanede eğlendiğim kadar hiç bir yerde eğlenemem herhalde." O sene Üniversiteyi kazanabildin mi?" diye soracaksan "Sence ?" cevabına kendini hazırl diyerek devam ediyorum. Lise bitti , hiçbir üniversiteyi kazanamadım.

Ardından bir sene daha üniversite sınavlarına hazırlanmaya kararr verdim. Alsancak'ta başka bir kursa gittim. Gittiğim kurs gerçekten güzeldi. Özellikle derslerde Rehberlikçi bizim gruptan çektiği kadar hiçbir gruptan çekmedi herhalde. Yine de beni severlerdi. Dershanede de güzel arkadaşlıklarım oldu. ÖSS sınavına bir kez daha girdim ve istediğim puanı alamadım. Televizyonda Atçılıkla ilgili haberler gördük. İş garantisi ve çıkar çıkmaz 3 milyar maaştan bahsediyorlardı. Bizde atladık tabi. Yanlış olmasın ama 5 tercihimden ilk 4'ü Atçılıkla ilgiliydi. Son Tercihim Anadolu Üniversitesi - İşletme Bölümü'ne (Açıköğretim) kayıt oldum. Yaz boyunca bilgisayar başına oturup oyun oynamaktan başka yapacak birşeyim yoktu. Yaz sonunda artık bir işe başlamam gerektiğine karar verdik.Bilgisayara bir yatkınlığım olduğu için bilgisayarla ilgili bir iş yapacaktım. Bir tanıdığımız yanına gidip programcılık yapmak istediğimi söyledim. O da bana normal olarak bu konuyla ilgili bir bilgim olup olmadığını sordu. Programcılık konusunda bir bilgim yoktu , bu yüzden de programcı olarak çalışamadım. Ehliyetimin olmaması da bir handikaptı. Anlayacağınız o iş olmadı. Bende bunun üzerine Milli Eğitim Bakanlığı sertifikası veren bir kursa gittim. Bu kurs 8 ay sürdü ve Bilgisayar Programcılığı (Vb .Net) , İnternet Teknolojileri (Html - Asp'ye giriş) ve Donanım sertifikası aldım. Bu kursa başlamadan hemen önce de Ehliyet kursuna yazıldım ve B sınıfı ehliyetimi aldım. Bu kursta bitti. Çalışmaktan başka yapacak bir şey yok gibiydi. Babamın ısrarları üzerine yine Öss sınavına girdim. Kitabın yüzünü açmamıştım. Bir günden bir güne de çalışmadım. sadece babamı kırmamak için girdiğim sınavı kazandım. Geçen sene yazıp da tuturaadığım Atçılık İşletmeciliği bölümüne girdim. Okuduğum yeri soran herkese en az yarım saat ne iş yapacağımı anlattığım bu bölüm için İzmite gittim. Ne iş yaptığımızı burada da çıklayayım. Bu bölümden mezun olan kişiler Özel Hara ve Hipodromlarda yönetici olmak için yetiştiriliyorlar. İki sene boyunca İzmitte hayal bile edemeyeceğim kadar çok aktivitede bulundum. Şükrü Saraçoğlu'nda maça gitmek , bir derbi maçına gitmek gibi bir rüyamı gerçekleştirdim. Atmosfer çok etkileyiciydi. Bu bölümde yazabileceğim yine bir sürü anım var ama herhalde buraya kadar yazdığım kısım kadar tutar.Belki başka bir gün yazarım. Sonuçta bu ünüversiteyi de bitirdik. Daha geçen gün diplomamı da aldım. Son kısımları hızlı geçiyorum , çünkü bu bölümü en kısa sürede güncelleyeceğim. İnşallah okurken çok sıkılmamışsınızdır..... :)

İletişim İçin:

Adınız - Soyadınız :
Eposta Adresiniz :
Konu :
Mesaj :
Resim (Büyük-Küçük Harfe Duyarlı):

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit, sed diam nonummy nibh euismod tincidunt ut laoreet dolore magna Veniam, quis nostrud exerci tation ullamcorper suscipit lobortis nisl ut aliquip ex ea commodo consequat.

0 Comments:

Yorum Gönder

Contact Me

Adress/Street

12 Street West Victoria 1234 Australia

Phone number

+(12) 3456 789

Website

www.johnsmith.com